Newsletter   |   Spis Treści   |   Co zabrać w podróż   |   Recenzje   |   Wycieczki  |   Prawo  |   Filmy  |   Współpraca i Reklama  |   O mnie

3 kwietnia 2013

Mark Beaumont - The Man who cycled...

Zdjęcie nr 1
Mark Beaumont - to Brytyjczyk urodzony w 1983 roku w Szkocji.  Jest rowerzystą, podróżnikiem, zdobywcą, dokumentalistą i autorem paru książek. W ostatnich latach przepłynął Ocean Atlantycki, zdobył Antarktykę, a także wybrał się na dwie wyprawy rowerowe: dookoła świata oraz przez Amerykę Północną i Południową. Rower na jakim Mark Beaumont pokonał obie wyprawy to Holenderska Koga Miyata  (od 2010 roku - Koga), sygnowana jego imieniem i nazwiskiem, której zdjęcie znajdziecie niżej we wpisie. Poniżej znajdziecie również odnośniki do filmu dokumentującego relację z wyzwania, jakie podjął Mark w 2007 roku ( 5 września 2007 do 15 luty 2008),  którym było pokonanie 18 297 mil (29 446 km) dookoła globu w 195 dni (194 dni 17h ). Tym wyczynem pobił rekord Guinessa o aż 81 dni! W części pierwszej znajdziecie Polski akcent w postaci mechaników rowerowych, którzy pomogli Markowi naprawić usterkę. Zapraszam do oglądania relacji, która została wyemitowana przez BBC. Film został podzielony na cztery części po około 30 minut każda :


UWAGA : Filmy nie posiadają napisów w języku polskim.

Zdjęcie nr 2
The Man Who Cycled The World - cz. I
The Man Who Cycled The World - cz. II
The Man Who Cycled The World - cz. III
The Man Who Cycled The World - cz. IV

Jako ciekawostkę dodam, że Mark dzierżył tytuł bardzo krótko, ponieważ w 2009 roku rekord pobił James Bowrhorpe, a potem jeszcze kilku śmiałych mężczyzn i jedna pani. Aktualnie rekord wynosi 107 dni i 2h30 i należy do Mike'a Hall'a. ( Po więcej informacji zapraszam tutaj : Around The World Cycling Record). Pan Beaumont nie spoczął na laurach i w 2009 roku postanowił znów wsiąść na rower. Tym razem wybrał się w podróż przez obie Ameryki. Podczas tej wyprawy wspiął się na dwa najwyższe szczyty obu Ameryk : McKinley (6194 m n.p.m.) oraz Aconcaua (6961 m n.p.m.). Podróż rozpoczęła się w Anchorage na Alasce (USA), a zakończyła w  Tierra del Fuego (Argentyna). Film został podzielony na trzy części po około 50 minut każda : 

UWAGA : Filmy nie posiadają napisów w języku polskim.

The Man Who Cycled The Americas - cz. I
The Man Who Cycled The Americas - cz. II
The Man Who Cycled The Americas - cz. III


Źródło : 
Zdjęcie nr 1 - markbeaumontonline.com
Zdjęcie nr 2 - Flickr - Marcusjb
www : markbeaumontonline.com

Nie posiadam praw autorskich do zamieszczonych w tym wpisie multimediów. Jeśli jesteś ich właścicielem i nie wyrażasz zgody na ich publikację proszę o informację w komentarzu pod wpisem, a multimedia zostaną przeze mnie natychmiast usunięte.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.